Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Už 33 let pro vás nejen na Jadranu


Podmenu

Plavby po Jadranu

Ostrovy chorvatského Jadranu jsou jedinečné i ve světovém srovnání. Přírodní podmínky spolu s tisíciletou přítomností kulturního člověka tu daly vzniknout jedinečně pestré ostrovní krajině se stovkami malebných přístavů i zapomenutých kamenných osad ve vnitrozemí. 

Žádná masovka

Masový cestovní ruch – hotelové komplexy a apartmánová města s davy dovolenkářů – jsou tu spíš výjimkou. A my se jim navíc zpravidla vyhneme. Místa na ostrovech i jejich obyvatelé žijí ve svém původním, poklidném rytmu.

O jadranských ostrovech podrobně v článku v časopisu Země světa 1/2018.

Efektivně i romanticky

Plavba lodí je pro nás vnitrozemce ideálním způsobem cestování  – nevšedním a zároveň praktickým, bez přesunů v dusnu a prachu silnice, bez starostí, bez každodenního balení a stěhování zavazadel. Loď je zážitkem sama o sobě, navíc je naším plnocenným pohyblivým zázemím. Mnoho z míst, kam se podíváme, bychom ani jiným způsobem poznat nemohli.

Naše plavební tradice

Na plavby po Jadranu vás zveme už od roku 1994, a to je znát. Víme, kdy plout do kterého přístavu, v kterém období a s kterou lodí zvolit jakou plavební cestu. Ve vnitrozemí ostrovů známe skoro každou kozí stezku. Na Jadranu jsme si během let vystavěli dobré jméno. Našimi zákazníky jsou nejen Češi a Slováci, ale třeba i Norové a Britové. A dokonce Chorvati, kteří s námi objevují krásy své vlastní země. >> více k historii Plaveb po Jadranu s Geotourem

Plán neplníme za každou cenu

Plujeme většinou po pravidelných plavebních cestách, někdy však naše plánovaná plavba může být okořeněna trochou námořní nepředvídatelnosti. V některém přístavu tak můžeme zůstat déle než podle plánu, jinam se třeba zas podíváme navíc.

Volte nejen během plavby, …

Všechny naše programy – KOLOLOĎ, její odnož MTBexpertKLASICKÉ PLAVBYFITLOĎ i BĚHOLOĎ a LODILOĎ – nabízejí velkou různorodost a možnost okamžitého výběru činností (anebo nečinností) – spokojeni budou jak ti velmi aktivní, tak „palubní povaleči“. 

… ale už při přihlášení

Čím dříve se přihlásíte, tím budete mít šanci volby větší – mezi různými ročními dobami, programy, cestami, loděmi, lodními třídami a mezi dopravou autobusem a vlastní. Kvalitní stravu považujeme za základ vaší spokojenosti, a proto se s ní setkáte na všech našich lodích.

Co nového v roce 2023?

Loni úspěšně poprvé vyzkoušenou a odladěnou LODILOĎ vám nabídneme ve dvou veřejných termínech. Tento originální program má na to napodobit vzestup KOLOLODI před 20 lety.

Během KLASICKÝCH PLAVEB a LODILODI vám jsou na palubě k dispozici loni pořízené a vyzkoušené kvalitní paddleboardy.

Naše prověřené lodě SRETAN, TVRDI, NAVIGATOR a JEROLIM prošly důkladnou zimní údržbou, při které budou pro váš komfort vylepšeny některé detaily, např. nové venkovní sezení za salonem na lodi TVRDI.

Novým přístavem sobotního vylodění nebo nalodění pro Pátou a Západní cestu je historický i současný Šibenik, který nabízí více zajímavých možností pro vaši sobotu než dosud Primošten.

Největší proměny z plavebních cest dozná Západní cesta, u které jsme zásadně prodloužili čas pro jízdu na kole. Na kololodi nám zejména na Rabu a Pagu delší čas tam strávený umožní poznat nové scenérie, traily i makadamy. Ve směru Zadar – Šibenik jsme zařadili jedinečný přírodní park Vransko jezero a následný scénický dojezd do Šibeniku.  

Máme pro vás aktualizaci našich map, které si můžete před vyplutím stáhnout do svých mobilů pro použití offline. V papírové podobě A4 budou mapy nadále k dispozici na lodi.

 Obsah,