Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadranská kuchyně vás dostane.


Podmenu

Nápoje

Typickými místními nápoji jsou víno a destiláty z vína, ať už s bylinným výluhem (travarica) anebo čisté (lozovača), společně s likéry z roztodivných ostrovních plodů.

Víno

K jídlu (nejen k němu a nejen na lodi) se hodí víno, jehož pěstování a výroba má na ostrovech dlouhou tradici. Špičkové víno (vrhunsko vino) je zpravidla drahé, při troše štěstí však můžeme narazit na výborné víno domácí (nepřívlastkové), nejčastěji právě v domácích hospodách a konobách. Zajímavá může být návštěva vinařství (vinarija) nebo vinného sklepa (vinski podrum) spojená s ochutnávkou (improvizovanou nebo organizovanou). Setkáme se i s jednoduchým, vpravdě selským vínem, které si už od starověku vyrábějí ostrované stejným způsobem, převážně pro vlastní spotřebu. Místní vína napříč kvalitativním i cenovým spektrem mají zpravidla výrazný charakter a svébytnou chuť.

Nápoje na lodi

K snídani je k dispozici čaj (zpravidla černý), snídaňová káva a mléko. K hlavním jídlům je vám na našich lodích bezplatně k dispozici točená pitná voda ve džbánech (nebo v jiných vhodných nádobách) na každém stole.

Na všech našich lodích si můžete objednat následující druhy nápojů, které jsou v prodeji za námi regulované ceny (příklady cen v roce 2019):

Další nápoje (likéry a kořalky místní i globalizované) jsou v lodním baru k dispozici podle výběru majitele/kapitána lodi. Máte-li speciální přání ohledně nápojů (zejména skupiny zvyklé konzumovat specifický druh nápoje ve větším množství), prosím napište vaše přání do přihlášky.

Na našich lodích je možno zpravidla objednat kávu – espresso (je-li proud 220V).

Ve veřejných prostorách lodi není povolena konzumace nápojů zakoupených mimo lodní bar.Obsah,