Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadran do hloubky. Všemi smysly.


Podmenu

Západní cesta

Ostrovy, ostrůvky, útesy. Na této cestě jich spatříte stovky! Historická ostrovní města kypící životem jako Rab a Mali Lošinj budou střídána jedinečnými přírodními scenériemi i zapomenutými, ospalými ostrovními vesničkami. Jedním z vyvrcholení může být plavba skrz úžiny a pod útesy Kornatských ostrovů, které tvoří jedno z nejčlenitějších souostroví na světě.

kolo Cesta může být méně cyklisticky náročná než ostatní plavební cesty, s menšími výškovými rozdíly. Sportovním jezdcům však nabízí překvapivé možnosti pro jízdu v terénu i vrcholové výzvy s panoramatickými výhledy. Čas plavebních přesunů s odpočinkem na lodi – scénická plavba mezi ostrovy – je ze všech plavebních cest nejdelší. | 3 celé kolodny + 1 půlden + 3 vyjížďky (2-3 h) + možnost jízdy po vylodění.

Loď upluje asi 200 nm (námořních mil), tj. asi 370 km.

1. den/PÁ: Odjezd z Prahy* odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den/SO: – Maribor – Zagreb, příjezd do přístavu dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí.
 

Zadar – Primošten

3. den/NE: Kukljica (ostrov Ugljan). kolo okruh po ostrovech Pašman a Ugljan.
4. den/PO: Kukljica – Mandre (ostrov Pag)  – Lun. Loď pluje podél ostrova. kolo přes ostrov Pag. Lun – Rab (ostrov Rab).
5. den/ÚT: kolo půldenní okruh. Rab – Mali Lošinj/Veli Lošinj (ostrov Lošinj).
6. den/ST: kolo promenádní okruh po ostrově Lošinj. Mali Lošinj/Veli Lošinj – Molat (ostrov Molat). kolo projížďka po ostrově Molat.
7. den/ČT: Molat – Božava (ostrov Dugi Otok) –  Žman – Telašćica. Loď pluje podél ostrova. kolopřes Dugi Otok.
8. den/PÁ: Telašćica – Kornati (scénická plavba) – Žirje (ostrov Žirje).  kolo odpočinkový den s možností kratší vyjížďky po Žirji.
 

Primošten – Zadar

3. den/NE: Ostrov Žirje. kolo dopolední vyjížďka po Žirji. Kornati (scénická plavba) – Telašćica.
4. den/PO: Telašćica – Žman – Božava. Loď pluje podél ostrova. kolo přes Dugi Otok. Božava – Molat (ostrov Molat).
5. den/ÚT: kolo projížďka po ostrově. Molat – Mali Lošinj/Veli Lošinj (ostrov Lošinj). kolopromenádní okruh po ostrově Lošinj.
6. den/ST: Mali Lošinj/Veli Lošinj – Rab (ostrov Rab). kolo půldenní okruh.
7. den/ČT: Rab – Lun (ostrov Pag) – Mandre. Loď pluje podél ostrova. kolo přes ostrov Pag.
8. den/PÁ: Mandre – Kukljica (ostrov Ugljan). kolo okruh po ostrovech Pašman a Ugljan.
   
   
9. den/SO: Ráno odplutí. Po snídani vylodění. Volno k procházce (event. kolo projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den/NE: Návrat do Prahy.

* Po dohodě možnost odjezdu i z dalších míst (Brno a Mikulov nebo Jihlava a Znojmo, České Budějovice a Tábor nebo Písek).

kolo Růžový text se vztahuje pouze k programu KOLOLOĎ.Obsah,