Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadran do hloubky. Všemi smysly.


Podmenu

Jižní cesta

Plavba plná protikladů: kontrast dvou větších chorvatských ostrovů – nejméně a nejvíce osídleného: zelený Mljet a pestrá Korčula. Na mohutném poloostrově Pelješac dávají dobrou noc šakali. Zažít můžeme i kontrast nejlepších vín – bílého Pošipu a červeného Dingače – tam, kde jsou doma. Triumfální finále nám připraví mohutná hradba nejvyššího pobřežního pohoří ve Středozemí.

kolo Denní cyklotrasy nabízejí velký výběr vzdáleností, povrchů i profilů. Novinkou je pionýrský přeshraniční výjezd do jiného světa – do Hercegoviny. V závěru této cesty můžeme dosáhnout nejvyššího bodu jadranského pobřeží. | 5 celých kolodnů + 1 den volnější + možnost po vylodění.

1. den/PÁ: Odjezd z Prahy* odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den/SO: – Maribor – Zagreb, příjezd do Makarské dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Lovište (poloostrov Pelješac).
3. den/NE: Lovište – Orebić – Trstenik, loď pluje okolo západní části Pelješce. kolo.
4. den/PO: Trstenik – Ston – Slano, loď pluje podél východní části Pelješce. kolo.
5. den/ÚT: Loď zůstává na místě. kolo větší výlet do Bosny a Hercegoviny nebo možnost podívat se linkovým příměstským busem do Dubrovníku a prohlédnout si město pěšky. 
6. den/ST: Ráno odplutí Slano – Prožura (ostrov Mljet). Prožura – Pomena, loď pluje podél Mljetu. kolo.
7. den/ČT: Ráno odplutí do Korčuly (ostrov Korčula), loď zůstává na místě. kolo okruh kratší či delší, možnost odpočinku.
8. den/PÁ: Ráno odplutí do Podgory. kolo vrcholová prémie v pohoří Biokovo – Sv. Ilija (897 m n.m.) nebo Sv. Jure (1762 m n.m.) – anebo pobřežní cesta. Možnost pěšího výletu podél pobřeží. Loď pluje Podgora – Makarska.
9. den/SO: Po snídani vylodění. Volno k procházce (event. kolo projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den/NE: Návrat do Prahy.

* Po dohodě možnost odjezdu i z dalších míst (Brno a Mikulov nebo Jihlava a Znojmo, České Budějovice a Tábor nebo Písek).

kolo Růžový text se vztahuje pouze k programu KOLOLOĎObsah,