Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadran do hloubky. Všemi smysly.


Podmenu

Jižní cesta

Plavba plná protikladů: kontrast dvou větších chorvatských ostrovů – nejméně a nejvíce osídleného: zelený Mljet a pestrá Korčula. Na mohutném a rozeklaném poloostrově Pelješac dávají dobrou noc šakali. Zažít můžeme i kontrast nejlepších vín – bílého Pošipu a červeného Dingače – přímo tam, kde jsou doma. Triumfální finále nám připraví monumentální hradba pohoří Biokovo, které je na středomořském pobřeží z nejvyšších. 

kolo Denní cyklotrasy nabízejí velký výběr vzdáleností, povrchů i profilů. Přeshraniční výjezd do Hercegoviny nás zavede do jiného světa. V závěru této cesty můžeme dosáhnout nejvyššího bodu jadranského pobřeží. | 6 kolodnů + možnost po vylodění.

Loď upluje asi 160 nm (námořních mil), tj. asi 300 km.

1. den/PÁ: Odjezd z Prahy* odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den/SO: – Maribor – Zagreb, příjezd do Makarské dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Lovište (poloostrov Pelješac).
3. den/NE: Lovište/Kučište – Trstenik. kolo západní částí poloostrova. 
4. den/PO: Trstenik – Slano. kolo Trstenik – Ston – Slano.
5. den/ÚT: Loď zůstává na místě. kolo větší výlet do Bosny a Hercegoviny nebo možnost podívat se linkovým příměstským autobusem do Dubrovníku a prohlédnout si město pěšky. 
6. den/ST: Ráno odplutí do Sobry (ostrov Mljet). Sobra – Polače/Pomena. kolo po ostrově přímo nebo s prodloužením.
7. den/ČT: Ráno odplutí do Lumbardy (ostrov Korčula), loď zůstává na místě. kolo okruh kratší či delší.
8. den/PÁ: Ráno odplutí do Podgory. Podgora – Makarska. kolo úbočím pohoří Biokovo s možností vrcholové prémie – Sv. Ilija (897 m n.m.) nebo Sv. Jure (1762 m n.m.).
9. den/SO: Po snídani vylodění. Volno k procházce (event. kolo projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den/NE: Návrat do Prahy.

* Po dohodě možnost odjezdu i z dalších míst (Brno a Mikulov nebo Jihlava a Znojmo, České Budějovice a Tábor nebo Písek).

kolo Růžový text se vztahuje pouze k programu KOLOLOĎ.Obsah,