Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadran do hloubky. Všemi smysly.


Podmenu

Střední cesta

Brač, největší i nejvyšší z dalmatských ostrovů, Hvar vonící levandulí, s městy plnými středověkých památek i kamennými horskými osadami. Vzdálený a ještě nedávno nepřístupný Vis i pestrá Korčula s nejzachovalejším opevněným ostrovním městem celého Středomoří. To je jen krátký výčet zajímavých míst, která nás čekají na naší cestě, jež od roku 1999 stačila vyzrát, zpestřit se i obrátit svůj pravidelný směr.

kolo Denní cyklotrasy nabízejí velký výběr vzdáleností, povrchů i profilů. Celková ujetá vzdálenost a převýšení mohou být srovnatelné s cestou Jižní a Jubilejní. | 5 celých kolodnů + 1 den odpočinkový (bez kola anebo s kratší vyjížďkou) + možnost po vylodění. 

Loď upluje asi 200 nm (námořních mil), tj. 370 km.

1. den/PÁ: Odjezd z Prahy* odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den/SO: – Maribor – Zagreb, příjezd do Makarské dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Kučište (poloostrov Pelješac).
3. den/NE: Ráno odplutí do Korčuly (ostrov Korčula). kolo Korčula – Vela Luka. Loď pluje podél ostrova.
4. den/PO: Ráno odplutí do Visu (ostrov Vis). kolo okruh. Loď zůstává na místě.
5. den/ÚT: Vis – na místě nebo vyhlídková plavba ke Hvaru (ostrov Hvar). kolo odpočinkový den s event. kratším výjezdem.
6. den/ST: Hvar – Stari Grad, loď pluje okolo ostrova. kolo přímo nebo okruhem.
7. den/ČT: Ráno odplutí do Bolu (ostrov Brač). kolo Bol – Vidova gora (780 m n.m.) – Milna. Loď pluje podél jižního pobřeží ostrova do Milny.
8. den/PÁ: kolo Milna – Supetar – Pučišća. Loď pluje podél severního pobřeží Brače do Pučišć. 
9. den/SO: Ráno odplutí do Makarské. Po snídani vylodění. Volno k procházce (event. kolo projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den/NE: Návrat do Prahy.

* Po dohodě možnost odjezdu i z dalších míst (Brno a Mikulov nebo Jihlava a Znojmo, České Budějovice a Tábor nebo Písek).

kolo Růžový text se vztahuje pouze k programu KOLOLOĎ.Obsah,