Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Po dvou letech si zase užijeme Dietsteinhof.


Podmenu

Lyže 2022

 

KITZBÜHEL – PASS THURN už po třicáté 

Po loňském sjezdařském půstu ceny mnohde rostou závratným tempem. Jedno z nejlepších lyžařských středisek světa nemusí být ani tak pro nás nedostupné. V noblesním Kitzbühelu sice hotel zaplatí málokdo, ale náš tradiční, jednoduchý, a přitom skvěle položený pension na statku Dietsteinhof (1100 m n.m.) je pro nás tou nejlepší volbou v poměru výkon/cena. V pěti minutách jízdy (skibusem nebo naším autobusem) jsme u mezistanice rychlé kabinky Panoramabahn – a odtud v dalších deseti minutách u nejvyšších vrcholů. Nahoře na kopci tak můžeme být dřív než kdokoli jiný, kdo cestuje z údolí. Tak vysoko jako my bydlí jen málokdo – to je naše verze luxusu.

Alpská krajina si tu zachovala svůj původní charakter – tu a tam rozeseté staré horské boudy a usedlosti, v nich útulné, dřevem vonící občerstvovny, kde si můžeme dát nějakou z místních tyrolských specialitek, tekutých anebo pevných.  

V našem milém Dietsteinhofu je k dispozici více dvoulůžkových pokojů. Pro skalní milce paland zůstávají už jen dvě „noclehárničky“. To vše při zachování přátelské, neformální atmosféry s možností konzumace i vlastních nápojů i v jídelně a společenské místnosti – před jídlem, k jídlu i po něm. Pro všechny je tam dost prostoru. 

Všichni ocení panoramatický výhled na nejvyšší vrcholy rakouských Alp i rodinnou atmosféru původního alpského horského hospodářství. Běžkaři mohou bezplatně využívat perfektní stopy hned za humny i jezdit skibusem.

Cesta v době virové – aktuální informace o preventivních opatřeních, úkonech a postupech zde.

www.bergbahn-kitzbuehel.at

www.kitzbuehel.com

 R1   15. – 19. 2. 2022

1. den: Odjezd z Prahy (hlavní nádraží) v 15 hodin. Praha – Č. Budějovice – Linz – Salzburg – Kitzbühel. Příjezd do Pass Thurnu pozdě večer. Ubytování.
2.- 5. den uvádíme příklad využití čtyřdenního skipasu:
2. den: Pass Thurn – Zweitausender – Bärenbadkogel – Jochberg.
3. den: Pass Thurn – Pengelstein – Hahnenkamm.
4. den: Pass Thurn – Pengelstein – Aschau. 
5. den: Kitzbüheler Horn – Raintal.
Po lyžování odjezd do Prahy. Příjezd k půlnoci.
  dospělí dítě nar.
2016
a mladší*
děti nar.
2006 – 2015
junioři nar.
2003 – 2005
bez skipasu 7 500 Kč 5 000 Kč 7 500 Kč 7 500 Kč
se zvýhodněným skipasem
na 4 dny
12 600 Kč 5 000 Kč 10 000 Kč 11 300 Kč

*) pokud je v doprovodu dvou dospělých, ve stejném pokoji s nimi

Příplatek za ubytování 1 nebo 2 osob v samostatném pokoji je 1 000 Kč na pokoj a pobyt.

Po dohodě je možnost vlastní dopravy – při nevyužití autobusu je sleva 1 200 Kč za osobu.

V ceně zájezdu je

Pension DIETSTEINHOF je 500 m od stanice skibusu (lyžaři včetně běžkařů mají přepravu zdarma), 2 km od mezistanice nové přístupové lanovky. V celé Kitzbühelské oblasti je 57 lanovek a vleků a 179 km upravených sjezdovek. Skipas je čtyřdenní a platí v celé Kitzbühelské oblasti. K užívání běžeckých stop a k jízdě skibusem skipasu netřeba.

Jak se přihlásit?

Předběžně rezervovat místo můžete telefonicky, osobně nebo mejlem v kanceláři GEOTOURu. Závazně přihlásit se můžete písemně – poštou pomocí přihlášky, kterou k vytištění, vyplnění a poslání naleznete zde, nebo kterou vám na vyžádání pošleme, anebo osobně v naší kanceláři. Také můžete vyplňovat údaje přímo do smlouvy (nejdříve uložte, poté k vyplnění otevřete uložené ze složky ve vašem počítači), tu nám potom můžete odeslat emailem.

Potvrzením rezervace je záloha 5 000 Kč/os. splatná poté, co vám potvrdíme vaši přihlášku a zašleme nebo předáme další informace. Při přihlášení 4 týdny před odjezdem a méně je cena splatná najednou.

Odstupné při odstoupení od smlouvy o zájezdu (stornopoplatek) je zákazník povinen uhradit v případě, že za sebe do 5. dne od odhlášení nezajistí jinou (náhradní) osobu, a to následovně:

NAŠE PANORAMATA

Z Bärenbadkogelu („vrchu medvědí koupelny“) na jih, na bližším hřebenu je Resterhöhe a Zweitausender

Z Bärenbadkogelu („vrchu medvědí koupelny“) na jih, na bližším hřebenu je Resterhöhe a Zweitausender

Naše skupinka na úbočí Kitzbüheler Hornu, za chvilku sjedeme do Raintalu

Naše skupinka na úbočí Kitzbüheler Hornu, za chvilku sjedeme do Raintalu

Na vrcholu Kitzbüheler Hornu – vlevo sedačka, vpravo horní stanice kabinové lanovky

Na vrcholu Kitzbüheler Hornu – vlevo sedačka, vpravo horní stanice kabinové lanovky

 

Film – Sjezd do Raintalu  (0:58)

Víc fotek? Prohlédněte si ty z našich posledních zájezdů:

 Obsah,