Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Na lyže tradičně, do Dietsteinhofu.


Podmenu

Lyže 2024

 

DĚKUJEME ZA LETOŠNÍ ROČNÍK!

KITZBÜHEL – PASS THURN – 32. ročník 

Kvůli strmě rostoucím cenám skipasů, energií, práce i surovin se ceny lyžařských pobytů mnohde utrhly ze řetězu. Jedno z nejlepších lyžařských středisek světa nemusí být ani tak pro nás nedostupné. V noblesním Kitzbühelu sice hotel zaplatí málokdo, ale náš tradiční, jednoduchý, a přitom skvěle položený pension na statku Dietsteinhof (1100 m n.m.) je pro nás tou nejlepší volbou v poměru výkon/cena. Navíc – díky naší tradici je zvýšení našich cen pro vás ještě snesitelné.

V pěti minutách jízdy (skibusem nebo naším autobusem) jsme u mezistanice rychlé kabinky Panoramabahn – a odtud v dalších deseti minutách na hřebenu, s panoramatem nejvyšších vrcholů rakouských Alp prostřeným jako na talíři přímo před námi. Nahoře na kopci tak můžeme být dřív než kdokoli jiný, kdo cestuje z údolí. Tak vysoko jako my bydlí jen málokdo, a právě to je naše verze luxusu.

Alpská krajina si tu zachovala svůj původní charakter – tu a tam rozeseté staré horské boudy a usedlosti, v nich útulné, dřevem vonící občerstvovny, kde si můžeme dát nějakou z místních tyrolských specialitek, tekutých anebo pevných.  

V našem milém Dietsteinhofu je k dispozici více dvoulůžkových pokojů. Pro skalní milce paland zůstávají už jen dvě „noclehárničky“. To vše při zachování přátelské, neformální atmosféry s možností konzumace i vlastních nápojů i ve velkorysé jídelně a společenské místnosti – před jídlem, k jídlu i po něm. Pro všechny je tam dost prostoru. 

Všichni ocení panoramatický výhled  i rodinnou atmosféru původního alpského horského hospodářství. Běžkaři mohou bezplatně využívat perfektní stopy hned za humny i jezdit skibusem.

www.bergbahn-kitzbuehel.at

www.kitzbuehel.com

 R1   27. 2. – 2. 3. 2024

1. den: Odjezd z Prahy (autobusové nádraží Florenc) v 15 hodin. Praha – Č. Budějovice – Linz – Salzburg – Kitzbühel. Příjezd do Pass Thurnu pozdě večer. Ubytování.
2.- 5. den uvádíme příklad využití čtyřdenního skipasu:
2. den: Resterhöhe – Bärenbadkogel – Jochberg.
3. den: Jochberg – Pengelstein – Aschau.
4. den: Resterhöhe – Zweitausender – Pass Thurn. 
5. den: Kitzbüheler Horn – Raintal. Hahnenkamm – Ehrenbachhöhe – Pfarrau.
Po lyžování odjezd do Prahy. Příjezd k půlnoci.
  dospělí dítě nar.
2018
a mladší*
děti nar.
2008 – 2017
junioři nar.
2005 – 2007
bez skipasu 8 700 Kč 5 000 Kč 8 700 Kč 8 700 Kč
se zvýhodněným skipasem
na 4 dny
 

14 500 Kč

 

5 000 Kč

 

11 500 Kč

 

12 900 Kč

*) pokud je v doprovodu dvou dospělých, ve stejném pokoji s nimi

Příplatek za ubytování 2 osob v samostatném pokoji je 1 500 Kč na pokoj a pobyt.

Po dohodě je možnost vlastní dopravy – při nevyužití autobusu je sleva 1 300 Kč za osobu.

V ceně zájezdu je

Pension DIETSTEINHOF je 500 m od stanice skibusu (lyžaři včetně běžkařů mají přepravu zdarma), 2 km od mezistanice přístupové lanovky. V celé kitzbühelské oblasti je 57 lanovek a vleků a 179 km upravených sjezdovek. Skipas je čtyřdenní a platí v celé kitzbühelské oblasti. K užívání běžeckých stop a k jízdě skibusem skipasu netřeba.

Jak se přihlásit?

Předběžně rezervovat místo můžete telefonicky, osobně nebo mejlem v kanceláři GEOTOURu. Závazně přihlásit se můžete písemně – poštou pomocí přihlášky, kterou k vytištění, vyplnění a poslání naleznete zde, nebo kterou vám na vyžádání pošleme, anebo osobně v naší kanceláři. Také můžete vyplňovat údaje přímo do smlouvy (nejdříve uložte, poté k vyplnění otevřete uložené ze složky ve vašem počítači), tu nám potom můžete odeslat emailem.

Potvrzením rezervace je záloha 5 000 Kč/os. splatná poté, co vám potvrdíme vaši přihlášku a zašleme nebo předáme další informace. Při přihlášení 4 týdny před odjezdem a méně je cena splatná najednou.

Odstupné při odstoupení od smlouvy o zájezdu (stornopoplatek) je zákazník povinen uhradit v případě, že za sebe do 5. dne od odhlášení nezajistí jinou (náhradní) osobu, a to následovně:

NAŠE PANORAMATA

Z Bärenbadkogelu („vrchu medvědí koupelny“) na jih, na bližším hřebenu je Resterhöhe a Zweitausender

Z Bärenbadkogelu („vrchu medvědí koupelny“) na jih, na bližším hřebenu je Resterhöhe a Zweitausender

Naše skupinka na úbočí Kitzbüheler Hornu, za chvilku sjedeme do Raintalu

Naše skupinka na úbočí Kitzbüheler Hornu, za chvilku sjedeme do Raintalu

Na vrcholu Kitzbüheler Hornu – vlevo sedačka, vpravo horní stanice kabinové lanovky

Na vrcholu Kitzbüheler Hornu – vlevo sedačka, vpravo horní stanice kabinové lanovky

 

Film – Sjezd do Raintalu  (0:58)

Víc fotek? Prohlédněte si ty z našich posledních zájezdů:

 Obsah,