Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Sledujte BĚHOLOĎ na Facebooku!


Podmenu

Běholoď

je už osvědčená kombinace běhání a plavby od Geotouru. Loď je vám nejen dopravním prostředkem, ale i základnou a útočištěm. Na lodi plujete a spíte, jíte, pijete, žijete. Od lodi a k lodi běháte.

BĚHOLOĎ v roce 2024 není plánována. Do budoucna jsme však otevřeni zájmu uzavřené skupiny o organizaci BĚHOLODI „šité na míru“.

Běholoď bude taková, jakou ji budete chtít mít. Můžete ji pojmout opravdu aktivně a trénovat ve dvou až třech fázích každý den. Od lehkých ranních výběhů na rozproudění krve až třeba po odpolední půlmaraton. Anebo si k běhu vyberete jen pár zajímavých, na panoramata bohatých úseků. Typické dalmatské jídlo na lodi a někdy i mimo ni je zážitkem samo o sobě, někdy ochutnáme i trochu místního vína. Víme, že nejdůležitější součástí tréninku je odpočinek – a toho se budeme držet i v nejnáročnějších dnech. Plavba a zázemí na tradiční lodi a obklopení mořem i voňavou, svěže zelenou, právě rozkvetlou přírodou ostrovů dodá naší relaxaci a regeneraci další kouzelný rozměr. To své si tak na běholodi najdou jak běžečtí začátečníci, tak i pokročilí jedinci s ambicemi za celý týden naběhat „100 jarních kilometrů“.

Během akce je možnost blíže probrat techniku běhu, tréninkové metody, strečink, kompenzační cvičení, možnosti zlepšení regenerace, fyzickou i materiální přípravu na delší běhy, životní styl odpovídající velkému pohybovému nasazení či cokoli ostatního, co s během souvisí.

Není to drsný výcvikový tábor s přesnými rozpisy povinné kilometráže. Běholoď je pohodová akce, která obsahuje přesně takový poměr dřiny a odříkání, jaký si sami zvolíte. Neběhající rodinné příslušníky či kamarády nemusíte nechávat doma. Všichni si s sebou mohou vzít kolo a doprovázet vás na zpevněných či nezpevněných cestách či si zvolit samostatné, speciální cyklistické trasy pod naší odbornou supervizí. Zkřížením KOLOLODI a BĚHOLODI můžete dát vzniknout KOLOBĚHOLODI. A přidáte-li plavání z lodi, na které čas taky zbyde, máte z toho lodní triatlonek. To vše však záleží jen na vaší volbě.

Oproti „standardní“ kololodi je v zázemí hlavním rozdílem lehký oběd na lodi a rozdělení fyzického výkonu na dvě až tři části dne (dopoledne a odpoledne, event. i ráno) s tím, že kolem poledne loď často přeplouvá. V případě použití kola je oproti běžné kololodi možno podniknout dvě kratší denní vyjížďky v nepříliš náročném terénu rozdělené obědem na lodi.

Profil běžeckých/cyklistických tras je převážně zvlněný, s možností několika „vrcholových“ prémií. Povrch je pestrý: asfalt/makadam v poměru ca 50/50, výjimečně terénní (kozí) stezky dle vlastní volby. Asfaltky jsou zpravidla cesty a malé silnice s žádným nebo velmi malým autoprovozem. Vzdálenost, profil i povrch jsou zpravidla volitelné.Obsah,