Obsah,


Facebook YpuTube Menu


Podmenu

Koloráno

Koloakce na motivy Cyklosvítání Milana Horkého a kol. pořádaná v den letního slunovratu. Budíček ještě za tmy, pak zasloužené výhledy na svítání z historicky a kulturně významných míst hlavního města.

… časnou Prahou bez lidí

2. ročník – neděle 20/6/2021

Východ slunce z místa nedaleko od restaurace Na Vinici

Koloráno vás tentokrát zavede do území od historického středu města směrem jihozápadním, tj. zejména do středu města a na jih levobřežní části Prahy.

Milí zájemci a účastníci, prosím sledujte průběžně tuto stránku. Případná doplnění, event. změny zachytíte zde. 

START  

4.00 – 5.00 Praha 1 – Malá Strana, východní konec Říční ulice, přímo u řeky Vltavy, pod schody. 

CÍL        

8.00 – 12.00 Praha 5 – Smíchov, Peroutkova ul. 1, restaurace Na Vinici.

CENA (startovné)    

100 Kč/os. na místě, pro účastníky v kolodresu GEOTOUR/KOLOLOĎ zdarma.

Příplatek 100 Kč/os. pro účastníky, kteří loni potvrdili účast na Koloránu a pak se neobjevili a neomluvili se ani dodatečně (pardon, ale musíme působit výchovně) – tj. 200 Kč/os. bez dresu nebo 100 Kč/os. v kolodresu GEOTOUR/KOLOLOĎ.

POTVRZENÍ                       

Prosím potvrďte svoji účast s uvedením jmen a příjmení účastníků mezi pondělkem 14/6/2021 a pátkem 18/6/2021 na geotour@geotour.cz. Do předmětu napište „KOLORÁNO“.

*********************************************************************************************************

Letošní termínově okleštěnou, ale jinak povedenou jarní kololodní sezonu ukončujeme stylově: za letního slunovratu, v závěru mystické nejkratší noci a za svítání nejdelšího dne v roce. Neprospěte příležitost.

Díky časnému rozbřesku i stále ještě trvající absenci davů zahraničních turistů máte jedinečnou možnost být s Prahou sami a zvědět věci netušené. Liduprázdná malostranská zákoutí a vltavské břehy, autprázdné třídy jindy zahlcené provozem. Pražské památky známé i neznámé, místa, kudy procházely dějiny kdysi i nedávno, neobvyklé výhledy i kousky přírody, jaké bychom ve velkoměstě nečekali.

Vhodné pro přespolní i místní. 

Na startu vás vybavíme mapou formátu A3. Na mapě bude vyznačeno asi 30 kontrol, dáme vám i menší papír s popisem kontrol a otázkami k nim. Vaše odpověď prověří, jestli jste u kontroly skutečně byli – správná je za 1 bod. Pořadí kontrol a trasa je vaší volbou; nestihnete-li všechny, nevadí. 

Akci není nutno brát výlučně soutěžně. Nespěchejte zbytečně, času máte dost, užijte řádně atmosféru místa. Jedete sami, v páru, v rodince anebo ve skupince, dle vaší volby.

Soutěž pokračuje v zahradní hospodě Na Vinici, kde se každý nápoj vypitý do 12 hodin počítá za 1 bod. Jedním nápojem se pro tento účel rozumí čaj, káva, 0,5l limonáda, 0,5l sodovka, 0,5l pivo Gambrinus 10° nebo Prazdroj 12° nebo 2 dl vína. 

Na závěr po 12. hodině bude vyhodnocení. Vítězní účastníci získají hodnotné, anebo bizarní ceny. Poté pro nespěchající může pokračovat rozvolněná zábava (kromě tance, který je zakázán). Zahrada restaurace zavírá ve 22h.

Na rozdíl od loňského ročníku nebude tombola, ale více dáme na skutečné výsledky, které budou komisionelně vyhodnoceny, vyhlášeny a ty nejlepší oceněny. 

Praktické informace:

Jak? Co s sebou?

Svobodně. Na kole sportovně, nebo rekreačně. Kvůli pověstným kočičím hlavám, zákeřným obrubníkům, úkladným kanálům, záludným tramvajovým kolejím, ale i kvůli terénním vložkám (nějaký makadam je i v Praze) doporučujeme kolo horské. Začínáme za tmy, takže svůj bicykl osvětlete, mějte na sobě reflexní prvky (na geotouřích dresech jsou) a vezměte i čelovku na čtení mapy. Můžete ale jezdit i na koloběžce, jednokolce nebo MHD, chodit pěšky, jezdit na koni nebo běhat (BĚHORÁNO?), anebo se plížit.

Hlavní kategorii tvoří jezdci na bezmotorových strojích, kteří se pohybují vlastní silou. Električtí jezdci vytvoří druhou kategorii s méně hodnotnou cenou pouze pro vítěze. Třetí, společnou kategorii vytvoří chodci, běhači, jezdci na zvířatech, jezdci MHD, samostatně soutěžící zvířata a stvůry s umělou inteligencí. Spalovací motory s individuálním využitím jsou zakázány (jízda autobusem je tedy povolena).

Někteří spolupracovníci a průvodci GEOTOURu tvoří realizační tým, někteří se zúčastní mimo soutěž. 

Kololoď si můžete připomenout i přeplavbou Vltavy jedním z pražských přívozů, které berou kola. A na některém z pražských vltavských ostrovů si představte svůj oblíbený ostrov jadranský.

Vezměte tužku pro psaní odpovědí. Zámek na kolo se může hodit. Používat lze i mobil – ať už jako poznámkový blok nebo jako podpůrnou mapu.  

Je to náročné?

Stejně jako na kololodi, náročnost ovlivníte vlastním výběrem trasy a jízdním stylem. Praha je kopcovitá. Chcete-li projet všechny kontroly, počítejte s převýšením blízkým lehčímu kololodnímu dni na jadranském ostrově a se vzdáleností kolem 40 – 50 km. Stejně jako KOLOLOĎ vyžaduje i KOLORÁNO schopnost samostatné orientace v mapě a v terénu, tentokrát městském.

Každý účastník je odpovědný za sebe i za své věci. Účastníci svojí účastí na Koloránu, resp. převzetím mapy potvrzují, že splňují českým státem nařízená protiepidemická opatření a že se necítí nakažlivě nemocni. Účastníci tímtéž udělují svůj souhlas s fotografováním nebo snímáním a s event. zveřejněním těchto záznamů. Za děti ručí rodiče.

Kam s autem?

Nepřijedete-li do Prahy vlakem, parkovat autem můžete mezi pátkem 20h a pondělím 8h v uličkách v okolí cíle (restaurace Na Vinici) bezplatně, místo tam najdete vždycky. Chcete-li mít parkování zajištěné, doporučujeme si ho předem domluvit v tradičních Garážích Procházka (dobře položené vzhledem ke startu i cíli, světlá výška 238 cm – kola je tedy vhodné sundat se střechy nikoli vjezdem):  www.garage-parking.cz, eventuálně vybrat z různých garáží www.mrparkit.com. Ubytování si zařídíte sami, výběr je teď slušný.

Jak s placením a oděvy?

Prosím dostavte se na start s bankovkou odpovídající výši vašeho startovného nebo oblečeni v kolodresu GEOTOUR/KOLOLOĎ, který je legitimací pro bezplatnou účast: může to být archivní modrý, šedý „Belly Booster“ anebo nový „zeleňák“. Výhradně za deště je pak povoleno kolodres překrýt větrovkou, pláštěnkou apod., ideální je naše „žlutka“. Pro případ vstupu do interiéru je nutno mít přes ústa a nos geotouří kološátek „zeleňák“ nebo „šeďák“, v nouzi respirátor „no name“. Loňští hříšníci nechť připlatí 100 Kč.

Kde jíst a pít? Kam s kolem?

Restaurace Na Vinici má velkou stinnou ohrazenou zahradu, do které si můžete vzít kolo, ne však jízdní zvíře (např. koně). Otevřeno bude mimořádně pro GEOTOUR od 8 hodin, šéfkuchař Tomáš bude mít i nějaká teplá jídla a polévky už od začátku. Pokud jste museli oželet plavbu po Jadranu loni nebo letos na jaře, mezi jídly najdete i nějakou dalmatskou specialitu. Restaurace má pro účastníky KOLORÁNA celkovou kapacitu 150 míst, v případě jejího naplnění lze hřadovat opodál u samoobsluhy (7-21h) s nápojem plechovkovým, který však není možno započítat do soutěže. Dojde-li k rovnocennému sporu o místo u stolu, přednost má účastník v geotouřím dresu.

Za vaše potvrzení účasti mejlem vám předem děkujeme, po něm vám už mejlovat budeme pouze v případě nějaké mimořádnosti. Akce se koná za každého počtu účastníků a za každého počasí – zřejmě lze čekat na rozdíl od loňska teplo a při troše štěstí i opravdový východ slunce. 

S respektem k vynálezcům akce „Cyklosvítání“ břím Cabanům, jejíž ideje KOLORÁNO rozvíjí, mapu a kontroly s otázkami připravil Milan Komanč Horký + Viktor Slavík a KOLORÁNO zastřešuje i sponzoruje Váš GEOTOUR.

INVENTED BY  … CABANI

DEVELOPED BY … MILAN & VIKTOR

POWERED BY … GEOTOUR

2020:

 

 Obsah,