Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Pro vaši pohodlnou dopravu děláme vše.


Podmenu

Autobusem

Nastavili jsme nový standard v autobusové dopravě i přepravě kol; poskytujeme vám v současnosti nejkvalitnější kombinovanou dopravu lidí a kol v Česku. Naším hlavním partnerem pro autobusovou dopravu je už od roku 2009 česká firma Vega Tour, jeden z nejvýznamnějších evropských autobusových dopravců. 

Při výběrovém řízení jsme kladli na první místa předpoklady zajištění bezpečnosti a spolehlivosti.

Pro jízdy GEOTOURu do Chorvatska v kololodních termínech plánujeme zcela nové autobusy, vždy se dvěma řidiči. Moderní autobusy jsou vybaveny polohovacími sedadly výsuvnými do strany, automatickou klimatizací, přehrávačem médií se dvěma monitory, minibarem, WC, prvky aktivní bezpečnosti a spací kabinou pro odpočívajícího řidiče. Většina jízd (až na první a poslední v řadě) je kyvadlovým způsobem, tj. autobus zpravidla doveze do přístavu skupinu přijíždějící, aby po 9-hodinové bezpečnostní přestávce řidičů odvezl skupinu odjíždějící.

Během jízdy si můžete za koruny u řidičů koupit studené a při zastávkách i teplé nápoje, event. při ranní delší zastávce párečky vyrobené převážně z masa.

Pro vaše jízdní kola (u programu KOLOLOĎ) je plánována přeprava v kvalitních skříňových kolovlecích pevné konstrukce (rok výroby 2018 a 2019).

Protože na naše plavby vás jezdí autobusem přes 90%, je cena autobusové dopravy už zahrnuta v ceně zájezdu.

Nová organizace dopravy v prázdninových termínech  

V termínech programů LODILOĎ, KLASICKÉ PLAVBY a DĚTILOĎ označených v tabulce PLAVBY 2024 můžete při přihlášení vybrat buď vlastní dopravu se slevou 3000 Kč/os., anebo dopravu autobusem. Zájemcům o dopravu autobusem zprostředkujeme místo ve veřejném linkovém spoji Vega Tour. Jízda autobusu může být delší, s více zastávkami v Chorvatsku (zpravidla v linii Split – Omiš – Baška Voda – Makarska). Výstupní místo v Makarské u přístavu zůstává stejné, nástupní místo bude tamtéž. Je nutno počítat s časnějšími odjezdy z Česka v pátek odpoledne a s možností dřívějšího příjezdu do Makarské v sobotu. Na eventuálně zpožděný linkový autobus naše loď při odplutí počká.

Autobusy na kololoď nadále v naší režii

V termínech programu KOLOLOĎ v tabulce PLAVBY 2024 označených  nebo neoznačených (bez autíčka) vypravujeme autobusy našeho smluvního dopravce Vega Tour ve vlastní režii tak, jak tomu bylo v minulých letech. 

Zatímco některé cestovní kanceláře objíždějí při odjezdu téměř celé Česko a po příjezdu k moři se zase na mnoha místech vystupuje a vykládá, my se snažíme o cestu co nejpřímější (tj. relativně nejpříjemnější). Chcete-li nastoupit jinde než v Praze, dejte nám své přání vědět už při přihlášení.

Na cestu vypravujeme nejčastěji 2 nebo 3 autobusy. Míří-li všechny autobusy do jednoho přístavu, mohou být (příkladem) trasy následující:

1. vůz: Praha – Brno – Wien – Graz – Zagreb – přístav
2. vůz: Praha – Písek/Tábor – Č. Budějovice – Linz – Graz – Zagreb – přístav
3. vůz: Praha – Jihlava – Znojmo – Wien – Graz – Zagreb – přístav

Někdy však jede do daného přístavu pouze jeden autobus, a tak není možné vyhovět najednou např. zájemcům o nástup v Brně a Písku. Trasu pak určujeme podle počtu přistupujících účastníků na určitém místě (v určité trase), eventuálně podle těch, kdo se přihlásí dřív nebo mají za sebou více účastí na našich zájezdech. Krátká zajížďka z trasy přichází v úvahu pouze v případě nástupu velké skupiny (nad 15 osob). Trasu autobusu určujeme krátce před odjezdem, resp. předtím, než vám zašleme informace a pokyny na cestu.

Potvrdíme-li vám město nebo obec nástupu dle vašeho přání, konkrétní místo pak zpravidla určíme my – pro hladký průběh manévru totiž musí splnit řadu podmínek.  

Nechcete plout s námi, avšak potřebujete se dostat s kolem k moři do Chorvatska?  V některých termínech mimo prázdniny vám na dotaz nabídneme místo pro vás a vaše kolo v autobusu za cenu 3000 Kč (doprava Praha-přístav a zpět).Obsah,