Obsah,


Facebook YpuTube Menu


Podmenu

Fitloď s Jógou

Připravili jsme pro vás možnost v rámci našeho pilotního programu vyzkoušet jógu během pobytu a plavby lodí. Nejste zkušení jogíni? Nevadí! Akce může být vaším prvním seznámením se světem jógy. Chcete udělat něco pro své fyzické zdraví i duševní pohodu? Spojení jógy, moře a plavby lodí s doplněním zajímavou a zdravou stravou se zdá být bezchybné. Počítáme s cvičením 2× denně, ráno a v podvečer. >> více k programu

Jóga a my

V současné hektické době plné vzruchu se jóga stává stále více vyhledávaným společníkem a její „boom“ je celosvětově nebývalý. Proti jiným aktivitám má nespornou výhodu, že ji může na jisté úrovni praktikovat každý bez ohledu na věk, pohlaví, zdatnost.

Nabízí široké spektrum tělesných i duševních praktik. Může uspokojit a pomoci svým fyzickým a psychickým tréninkem nejen vrcholovým a rekreačním sportovcům, jako kompenzace k přetěžovaným a zkráceným svalům, stresu apod., ale i vystavět kondici úplným začátečníkům a dokonce vylepšit či zbavit se různých tělesných a duševních neduhů.

Jóga je skvěle propracovaným praktickým návodem k propojení dechu a pohybu, těla a mysli a uvedením cvičení do každodenního života, ať už v podobě pravidelných časových úseků nebo jen malých denních mikrotréninků. Navrací nás k našemu přirozenému stavu – radosti, klidu a kontroly mysli.

Učitelka jógy Hana Nosková o programu i o sobě:

Cvičení jógy na lodi bude přizpůsobeno specifickým podmínkám prostředí a především zdatnosti dané skupiny. Vždy je možno vystavět cvičení jednotlivých pozic na různých úrovních náročnosti, takže si zacvičí každý, začátečník i pokročilý.

Osobně jsem se s cvičením jógy poprvé setkala před třiceti třemi lety. Od té doby se pro mne jóga stala celoživotním zájmem a cestou pro zlepšování fyzické i duševní kondice, ale především cesta k poznávání sebe sama.

Dosažené vzdělání v oblasti jógy:

Další učitelé G.Woeginger, A. Appler, B. Georgiuev. Co se týče filozofie jógy, inspiroval mě nejvíce R. Skarnitzl.

Do cvičení jógy, vycházejícího z Ashtanga Vinyasa Yogy aplikuji koncept Spiraldynamik®, který se zabývá správným držením a koordinací pohybového aparátu se zaměřením na uvědomování si 3D hybnosti a odstraňování špatných tělesných stereotypů nahrazením novými správnými. Cvičební hodiny jsou kombinací dynamických i statických pozic.

Výše uvedené špatné stereotypy často vedou k opakovaným bolestem například zad a při dlouhodobém nesprávném a asymetrickém zatěžování tělesného aparátu až třeba k artróze kloubů. Jógové pozice spolu se správným fyziologickým nastavením a pravidelným prováděním jsou vynikajícím pomocníkem ke zlepšení flexibility a vytrvalosti tělesného aparátu a posílení psychické vyrovnanosti.

Součástí cvičení je synchronizované propojení pohybu s dechem, prohlubování dechu pomocí dechových technik a hlubší poznávání svého vnitřního prostředí. Závěrem je uvedení do relaxačních a meditačních technik, které regenerují organismus.

HNObsah,