Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Sledujte KOLOLOĎ na Facebooku!


Podmenu

MTBexpert

MTBexpert je vyhraněná, ostrá odnož kololodi zaměřená na sportovní jízdu na horském kole mimo asfalt. Tomu je přizpůsoben denní program, výklad průvodce s doporučenými cyklotrasami a v detailech i plavební cesta.

V roce 2024 MTBexpert ve veřejných termínech nevypisujeme. Naše pokročilé znalosti však umožňují, abychom i terénní choutky ostřejších bikerů mapovou přípravou a výkladem uspokojili v rámci všech termínů KOLOLODI. Vyhraněný MTBexpert jsme nadále schopni připravit na přání uzavřené skupiny.  

Cross-country par excellence

Důraz klademe na jízdu v terénu, převážně makadamy (= „double traily“) různé kvality a zrnitosti, místy kozí stezky (= „single traily“). Jízda po asfaltových silnicích slouží spíš k vyvedení do terénu a k propojení úseků terénem jetých. Krásným scénickým silničkám se však nevyhýbáme.

Film – Kololoď pikantní (4:24)

Skrz uličky i balanc na molíčku

Další pikanterií jsou pak technické úseky v historických ulicích, po nábřežích a molech kamenných městeček a horských osad – různé, zpravidla dlážděné nebo betonové spojky a labyrint uzounkých uliček, mnohdy sotva na šířku řidítek a někdy překvapivě končící schody (někdy jetelnými).

Bikerská sounáležitost

Řekli byste, že co děláte na MTBexpertu, můžete na kololodi taky. Je to pravda, kololoď je pro všechny. Přihlásíte-li se sami nebo ve dvojici, máte však u papričkové kololodi větší pravděpodobnost, že se na lodi sejde dost lidí s velkým jezdeckým srdcem a se skutečným zájmem o horská kola, kteří pak budou spolu často (chtít) jezdit. Neztrácíte čas posloucháním výkladu průvodce o rovné asfaltce přes celý ostrov. A neuvažuje se o krátké variantě pro rekreanty.

Platí pro kololoď i pro MTBexpert

Pro matku stejně jako pro dceru platí: obojí je jedinečnou kombinací cyklistiky a plavby. Loď je vám nejen dopravním prostředkem, ale i základnou a útočištěm. Na lodi plujete a spíte, jíte, pijete, žijete.

Jak vznikla kololoď?

Náš originální program jsme vám představili v roce 1999 jako světovou novinku. Dosud s námi jelo & plulo přes deset tisíc českých i zahraničních cyklistů. >> více o historii kololodi

Pro koho je MTBexpert?

Pro sportovní cyklisty na horských kolech. Volíte z doporučených denních cyklotras různých povrchů, profilů i vzdáleností anebo si podle mapy vyberete cestu vlastní. Rozhodujete se vždy podle nálady (individuální nebo skupinové) a informací, které vám poskytneme. >> více k dennímu režimu

Kterou plavební cestu vybrat?

Všechny naše plavební cesty jsou schopny vyhranění z kololodi na MTBexpert, na všech jsou zajímavé terény mimo asfalt. MTBexpert je však vzhledem k jednomu nebo dvěma termínům za rok ve výběru plavebních cest omezen.  

Klady a zápory

Kololoď má svoje výhody i nevýhody. Rozhodujte se k účasti i podle nich – pro někoho mohou handicapy převážit!

Kdy na kololoď?

Kololodní sezóna je v květnu + červnu a poté v září + říjnu. Sledujte naše tipy pro volbu správného období a vyberte termín podle aktuálního plánu plaveb. MTBexpert je označen papričkami.Obsah,