Obsah,


Facebook YpuTube Menu


Podmenu

Ke třetímu moři

Po velkých kolojízdách z Prahy k Baltu (2018) a k Jadranu (2019) dosáhla skrovná stáj (stájka?) GEOTOUR v kolodresech „zeleňácích“ třetího moře – Severního. Ve dnech 21. – 31. 7. 2020 jsme 11 dní jeli cik-cak, abychom se vyhnuli automotoprovozu, většinou po malých okreskách a cyklostezkách, přednostně v malebné kopcovité krajině, ale dost i podél hezkých řek Sály (Saale), Werry a Vezery (Weser). Z Prahy do Aše a pak dál přes 7 německých spolkových zemí (dvě nové a pět starých) a 20 zajímavých historických měst do Brém, Bremerhaven, Cuxhaven a kus „zpátky“, proti proudu „našeho“ Labe na předměstí Hamburku, odkud jsme do centra triumfálně a stylově dopluli linkovou městskou (kolo)lodí. Pak domů vlakem.

Jeli jsme opět nalehko, vše v geotouřím kolobatohu. Ubytování jsme s výjimkou jedné noci přečkané ve squatu našli večer v pensionech a hotýlkách vždy zhruba tam, kde jsme chtěli, platili jsme kolem 30 eur za člověkonoc, většinou se snídaní.

Ve skutečnosti jsme ujeli celkem přesně 1200 km (z toho 1120 km po asfaltu, 55 km po dlažbě jemné nebo hrubší a 25 km po jemném makadamu) a nastoupali 8300 m. Tohle je skutečný průběh naší cesty:  https://mapy.cz/s/budanezodo

Dan, Petr a Zdeněk jeli celou cestu, Jana se připojila na půlku u soutoku Fuldy a Werry. Počasí nám přálo, občasný deštík jsme přečkali zpravidla v hospodě. Ve dnech 8-10 byl proti nám dost ostrý severozápadní vítr. 

Kromě třech píchnutí bez defektů, děkujeme tedy i našim koloservisům za přípravu našich silniček: 

Ivan Bačkora – Malá Chuchle www.ibm-cyklosport.cz

SP KOLO – Olbrachtova www.spkolo.cz

 

 

 Obsah,