Obsah,


Facebook YpuTube Menu


Podmenu

Novinky letošní cyklistické sezóny

Cestovní kancelář Geotour, tvůrce a organizátor programu KOLOLOĎ, který kombinuje plavbu lodí a jízdu na kole po ostrovech Jadranu, přichází na prahu letošní cyklistické sezóny s několika novinkami.

Pět cest a pět lodí

Geotour postupně uvedl čtyři kololodní plavební cesty s pevným plavebním plánem – Střední, Jižní, Západní a Jubilejní. V letošní květnové premiéře Geotour představí Pátou cestu, na které lodě přistanou na ostrovech Šolta, Zlarin, Prvić a Drvenik a vplují hluboko do vnitrozemí nálevkovitým ústím divotvorné krasové řeky Krky. Účastníci si tak kromě typického ježdění po ostrovech mohou vybrat ze silničních i bikových variant výjezdů kolem vodopádů a peřejí řeky, rozeklanými údolími jejích přítoků i nad jezery řekou tvořenými.

Uvedení Páté cesty znamená završení dokonalého „pokrytí“ toho nejlepšího z chorvatského Jadranu, od Kvarneru až za Dubrovník. Místa mimo pravidelné plavební cesty pak lze proplout a projet v rámci cest Objevitelských, které se pevného itineráře nedrží.

Ke čtyřem lodím ve flotile Geotouru na Jadranu (Silva, Tvrdi, Jerolim a Sretan) přibyde letos pátá – – Mila Majka s kapacitou 18 osob.

 Kololodní esence

Geotour zveřejnil tříminutový filmík, který dynamicky vystihuje atmosféru kololodi:

Kololodní esence

Kololoď na FOR BIKES

V rámci 3. ročníku jarního veletrhu cyklistiky 30. 3. – 1. 4. v pražských Letňanech návštěvníci uvidí i výstavu fotografií „PLAVBY PO JADRANU …nejen ta známá místa“ s výběrem nejlepších fotografií, převážně netypických záběrů ze sedla kola anebo z paluby lodi. Autory jsou organizátoři a účastníci plaveb po Jadranu 1994 – 2011 s Geotourem, mezi nimi i profesionální fotografové.

MTBexpert na Střední cestě

Ostrá odnož kololodi se třemi papričkami měla svoji úspěšnou premiéru loni. Program je zaměřen na sportovní jízdu na horském kole v terénu, tzn. mimo asfalt – je tedy vhodný pro bikové experty. Letošní MTBexpert bude jednou na jaře a jednou na podzim. V plánu je Střední cesta, která nabízí spoustu možností jízdy v terénu – od jemných makadamů až po brutální singletracky – kozí stezky.

www.kololod.cz/mtbexpert

Nové vydání map dalmatských ostrovů

Důležitou podporu jízdě na kole v terénu znamenají originální mapy, které CK Geotour po mnohaletém terénním průzkumu připravila a vydala společně s Bohumilem Hájem, zakladatelem mapového vydavatelství SHOCart a tvůrcem českých cyklomap. Tyto mapy s dosud bezkonkurenční přesností zobrazují právě neasfaltové cesty na ostrovech střední a jižní Dalmácie. Mapy jsou k dispozici nejen účastníkům zájezdů Geotouru, ale jsou i ve veřejném prodeji – u nás i ve světě – např. v internetovém obchodě amazon.com se umísťují na předních pozicích:

www.amazon.com

První vydání map z roku 2010 je vyprodáno. Autoři připravují na letošní květen nové, aktualizované vydání, rozšířené zejména o zajímavé oblasti pobřeží. Ve dvou mapových titulech budou tedy zobrazena i nově zmapovaná území. 

V Praze 27. 3. 2012                                                                  Za správnost: Zdeněk KukalObsah,