Obsah,


Facebook YpuTube Menu


2021: PLOUT ČI NEPLOUT?

Vážení plavební přátelé,

letošní plavební sezóna bude kvůli viru ode všech vyžadovat více improvizace a připravenosti na změny. Cestování už není samozřejmé a bezstarostné. Možnosti vyplout si zase budeme víc vážit. Tedy ti, kdo se pro plavbu rozhodnou.

Testování zabere čas i peníze před odjezdem, na závěr plavby a zejména ve spojení s (nyní předepsanou) izolací po návratu, umožní však o dost snížit riziko nákazy. I personál bude pravidelně testován. Poplujete?

Zatímco Karel vše skousne a plavbu si užije dokonce víc než dřív, v době nevirové, Franta radši zůstane doma a zase se na kole zajede vykoupat do rybníka za lesem, bez testů a karantén. David se hlásí – covida má nedávno za sebou, takže to má jednodušší – a potřebuje se po roce nadechnout mimo Českou kotlinu a moravské úvaly. Pro Radku moc velké riziko a komplikace. Petře loni plavba dvakrát nevyšla a nemohla ani v zimě na lyže. Kololoď už odkládat nechce, Jadran jí chybí a aktivně odpočinout si musí – fyzicky i psychicky.

Respektujeme a chápeme oba názory. Většina z nás si před rokem myslela, že za rok bude virus poražen a poplujeme zase normálně, plnou parou. Bude odteď za rok opravdu vše normální, anebo se virus nevzdá a zůstane tu s námi? Nebude napřesrok vše ještě složitější, nevynoří se v našem rozkolísaném světě jiný problém? Vyřeší očkování a covid-pas opravdu vše?

Rozhodnutí letos plout, anebo zůstat doma musí udělat každý za sebe. Zřejmé je, že atmosféra na pobřeží a zejména na ostrovech bude jedinečná – vrátíme se do pionýrských 90. let, kdy jsme byli v přístavech i na moři často sami. Volný obzor a čerstvý mořský vzduch posílí imunitu…  Vycházíme vstříc těm z vás, kdo chtějí po naší dlouhé zimě s uzávěrou přeskočit do teplejšího jara (dnes je v Praze 11 °C, zatímco v Makarské 22 °C): V květnu vypravujeme jednu loď, později plánujeme více.

Přejeme vám správné rozhodnutí – a pak příjemnou cestu přes les, anebo plavbu po Jadranu. A stálé zdraví. NAŠE PLAVBY 2021 PRO VÁS JSOU ZDE.

Za GEOTOUR 25/4/2021 Zdeněk Kukal

Cesta v době virové – aktuální informace o preventivních opatřeních, nutných úkonech a postupech.Obsah,