Obsah,


Facebook YpuTube Menu


2021: PLOUT ČI NEPLOUT?

Míra volá, chce ušít kololoď na míru pro své přátele ještě teď v červnu. Dřív plánovali společné cesty rok dopředu, korouš je naučil jednat rychle: domluvit se, vše zařídit během týdne dvou a vyrazit – když to jde, dokud to jde. V době nevirové jsou naše lodě zamluveny dlouho předem, právě teď lze takovou rychlou akci s výhodou podniknout.

Franta radši zůstane doma a zase se na kole zajede vykoupat do rybníka za lesem, bez testů. David se hlásí – covida má nedávno za sebou, takže to má jednodušší – a potřebuje se po roce nadechnout mimo moravské úvaly a Českou kotlinu. David rád létá i daleko do světa, ví však, že to bude letos složitější než po zemi, po Evropě. Pro Radku pořád ještě moc velké riziko a komplikace. Petře loni plavba dvakrát nevyšla a nemohla ani v zimě na lyže. Kololoď už odkládat nechce, Jadran jí chybí a aktivně odpočinout si musí – fyzicky i psychicky.

Většina z nás si loni na jaře myslela, že za rok bude virus úplně poražen a poplujeme zase normálně, plnou parou. Bude odteď za rok opravdu vše normální, anebo se virus nevzdá? Bude vše normální na podzim? Nebude napřesrok vše ještě složitější, nevynoří se v našem rozkolísaném světě jiný problém? Vyřeší očkování a covid-pas opravdu vše?

Plout, anebo zůstat doma? Rozhodnout musí každý za sebe, chápeme a respektujeme oba názory. Jedno je jasné: Atmosféra na pobřeží a zejména na ostrovech je teď jedinečná – vrátili jsme se do pionýrských 90. let, kdy jsme byli v přístavech i na moři často sami. V květnu jsme za celý týden nepotkali jedinou loď, tedy kromě malých plachetnic a trajektů. V Korčule jsme v neděli 9/5 byli jediní turisté, jen s místními. Volný obzor a čerstvý mořský vzduch posílí imunitu… 

Přejeme vám správné rozhodnutí – a pak příjemnou cestu přes les, anebo plavbu po Jadranu. A stálé zdraví. NAŠE PLAVBY 2021 PRO VÁS JSOU ZDE.

Za GEOTOUR 29/5/2021 Zdeněk Kukal

Cesta v době virové – aktuální informace o preventivních opatřeních, nutných úkonech a postupech.Obsah,