Obsah,


Facebook YpuTube Menu

Jadran do hloubky. Všemi smysly.


Podmenu

Jižní cesta

Plavba plná protikladů: ostrovy malé, i když protkané stopami tisícileté přítomnosti kulturních lidí, na dohled velký Dubrovník – dost možná nejzachovalejší historické přístavní město světa. Kontrast dvou větších chorvatských ostrovů – nejméně a nejvíce osídleného: zelený Mljet a pestrá Korčula. Na mohutném poloostrově Pelješac dávají dobrou noc šakali. Triumfální finále nám připraví mohutná hradba nejvyššího pobřežního pohoří ve Středozemí.

kolo Denní cyklotrasy nabízejí velký výběr vzdáleností, povrchů i profilů. V závěru této cesty můžeme dosáhnout nejvyššího bodu jadranského pobřeží. | 5 celých kolodnů + 1 den odpočinkový (ev. s možností vyjížďky) + možnost po vylodění.

1. den/PÁ: Odjezd z Prahy* odpoledne – Wien/Linz – Graz –
2. den/SO: – Maribor – Zagreb, příjezd do Bašky Vody/Makarské dopoledne. Nalodění, seznámení s lodí, posádkou a pravidly plavby. Odpoledne odplutí do Sućurje (ostrov Hvar).
3. den/NE: Ráno odplutí do Lovište (poloostrov Pelješac). Lovište – Orebić – Trstenik, loď pluje okolo západní části Pelješce. kolo.
4. den/PO: Trstenik – Ston – Slano, loď pluje podél východní části Pelješce. kolo.
5. den/ÚT: Ráno odplutí do Sudjurdje (ostrov Šipan).Kratší procházka (kolo projížďka) po ostrově Šipan. Odplutí na ostrov Lopud (pouze Klasické plavby). Po poledni odplutí do Dubrovníku. Možnost prohlídky města (ev. kolo scénické vyjížďky).
6. den/ST: Ráno odplutí do Prožury (ostrov Mljet). Prožura – Pomena, loď pluje podél Mljetu. kolo.
7. den/ČT: Ráno odplutí do Korčuly (ostrov Korčula), loď zůstává na místě. kolo okruh.
8. den/PÁ: Ráno odplutí do Podgory. kolo vrcholová prémie v pohoří Biokovo – Sv. Ilija (897 m n.m.) nebo Sv. Jure (1762 m n.m.) – anebo pobřežní cesta. Možnost pěšího výletu podél pobřeží. Loď pluje Podgora – Baška Voda/Makarská.
9. den/SO: Po snídani vylodění. Volno k procházce, (event. kolo projížďce), koupání a prohlídce. Odpoledne/večer odjezd.
10. den/NE: Návrat do Prahy.

* Po dohodě možnost odjezdu i z dalších míst (Brno a Mikulov nebo Jihlava a Znojmo, České Budějovice a Tábor nebo Písek).

kolo Růžový text se vztahuje pouze k programu KOLOLOĎObsah,